Nõuanded mida võiksid lugeda enne pildistamist

| Posted in | Posted on


Ole täpne ja varu aega

Varu fotostuudiosse jõudmiseks aega. Kui hilined, siis läheb osa sinu pildistamise ajast kaotsi. Liiga vara kohale jõuda pole samuti hea, siis võib hakata eelmisi pildistatavaid segama. 10-15 minutit enne fotosessiooni algust fotostuudiosse tulla on täpselt paras.

Riietus

Eelista võimalusel alati puhtaid, selgeid ja heledaid toone. Perepildid tumedates riietes võivad tulla süngemad kui sooviksid. Ühtne stiil perel või grupil teeb pildi alati terviklikumaks. Väldi villaseid ja tumedaid kangaid mis korjavad kergelt kõik karvad ja ebemed enda külge. 
Vahetusjalanõud
Stuudiopõrandad on puhtad ja fotostuudios välisjalanõudega ei käida. Kui pole plaanis just paljaste varvastega pildid, võta kindlasti kaasa riietusega sobivad vahetusjalanõud.

Meik

Kui soovid pildil näha kena ja laitmatut jumet, pööra suurt tähelepanu ka meikimisele. Kõige olulisem fotomeigi juures on meigipõhi, ehk näonaha ühtlane kaetus ja matt jume. Ilmekad silmad ja pehmed huuled on loomulikult samuti olulised. Soovi korral tuleb stuudiosse nn kohvriga jumestaja kes teeb sulle fotomeigi. Loe ka jumestuskunstniku nõuandeid
*kui tuled pildistama ilma igasuguse meigita, siis ei hakka ka meie hiljem töötlusega näonahka põhjalikult korrigeerima kuna ilmselt eelistad naturaalset välimust
* kui armastad meikida enda näo suhteliselt jumekaks, lisa veidi tooni ka kätele, et nahavärvi erinevus ei oleks märgatav
*fotomeiki tehakse tihti ka meestele aga soovi korral võid laenata mehele ka lihtsalt omaenda puudrit otsaesise matistamiseks.
* ära unusta ka maniküüri ja vajadusel ka pediküüri nii endal kui lastel

Akt ja lapseootuspildid

Piltidel kus on palju paljast keha näha raseeri vajadusel ka käsivarsi, selga ja kõhtu. Kui päevavalguses karvad ei paista siis sinule suunatud stuudiovalgus toob ka pisikesed karvad väga nähtavale. Kanna fotostuudiosse pildistama tulles riideid ja jalanõusid mis ei jäta ihule inetuid vorpe, mis kaovad alles sessiooni lõpuks.
Sinu panus fotostuudios olles
Fotosessioon ei ole „ühemehe show“ ole pildistamisel aktiivne, püüa oma lapse tähelepanu ning tee talle nalja, kui fotograaf juhendab. Just sina tead kõige paremini kuidas oma last lõbustada ja temaga kontakt leida. Jälgi kogu pildistamise vältel, et lapse nägu oleks täiesti puhas. Eriti tähelepanelik ole, kui annad talle vahepeal midagi söödavat või nina tilgub ja hambad tulevad. Fotod on halastamatud ja armas piimarõngas osutub fotol inetuks sõõriks ümber suu. Ole ise positiivne, see kajastub ka piltidel!